Riders classification



1. POGACAR Tadej (UAE Team Emirates) ( 0 )
1. BENNETT George (UAE Team Emirates) ( 0 )
1. BJERG Mikkel (UAE Team Emirates) ( 0 )
1. HIRSCHI Marc (UAE Team Emirates) ( 0 )
1. LAENGEN Vegard Stake (UAE Team Emirates) ( 0 )
1. MAJKA Rafal (UAE Team Emirates) ( 0 )
1. MCNULTY Brandon (UAE Team Emirates) ( 0 )
1. SOLER Marc (UAE Team Emirates) ( 0 )
1. ROGLIC Primož (Jumbo-Visma) ( 0 )
1. BENOOT Tiesj (Jumbo-Visma) ( 0 )
1. KRUIJSWIJK Steven (Jumbo-Visma) ( 0 )
1. KUSS Sepp (Jumbo-Visma) ( 0 )
1. LAPORTE Christophe (Jumbo-Visma) ( 0 )
1. VAN AERT Wout (Jumbo-Visma) ( 0 )
1. VAN HOOYDONCK Nathan (Jumbo-Visma) ( 0 )
1. VINGEGAARD Jonas (Jumbo-Visma) ( 0 )
1. THOMAS Geraint (INEOS Grenadiers) ( 0 )
1. CASTROVIEJO Jonathan (INEOS Grenadiers) ( 0 )
1. GANNA Filippo (INEOS Grenadiers) ( 0 )
1. KWIATKOWSKI Michal (INEOS Grenadiers) ( 0 )
1. MARTÍNEZ Daniel Felipe (INEOS Grenadiers) ( 0 )
1. PIDCOCK Thomas (INEOS Grenadiers) ( 0 )
1. ROWE Luke (INEOS Grenadiers) ( 0 )
1. YATES Adam (INEOS Grenadiers) ( 0 )
1. O'CONNOR Ben (AG2R Citroën Team) ( 0 )
1. BOUCHARD Geoffrey (AG2R Citroën Team) ( 0 )
1. CHEREL Mikaël (AG2R Citroën Team) ( 0 )
1. COSNEFROY Benoît (AG2R Citroën Team) ( 0 )
1. DEWULF Stan (AG2R Citroën Team) ( 0 )
1. NAESEN Oliver (AG2R Citroën Team) ( 0 )
1. PARET-PEINTRE Aurélien (AG2R Citroën Team) ( 0 )
1. JUNGELS Bob (AG2R Citroën Team) ( 0 )
1. VLASOV Aleksandr (BORA - hansgrohe) ( 0 )
1. BENNETT Sam (BORA - hansgrohe) ( 0 )
1. KÄMNA Lennard (BORA - hansgrohe) ( 0 )
1. KONRAD Patrick (BORA - hansgrohe) ( 0 )
1. MULLEN Ryan (BORA - hansgrohe) ( 0 )
1. POLITT Nils (BORA - hansgrohe) ( 0 )
1. SCHACHMANN Maximilian (BORA - hansgrohe) ( 0 )
1. VAN POPPEL Danny (BORA - hansgrohe) ( 0 )
1. ALAPHILIPPE Julian (Quick-Step Alpha Vinyl Team) ( 0 )
1. ASGREEN Kasper (Quick-Step Alpha Vinyl Team) ( 0 )
1. CATTANEO Mattia (Quick-Step Alpha Vinyl Team) ( 0 )
1. DECLERCQ Tim (Quick-Step Alpha Vinyl Team) ( 0 )
1. DEVENYNS Dries (Quick-Step Alpha Vinyl Team) ( 0 )
1. HONORÉ Mikkel Frølich (Quick-Step Alpha Vinyl Team) ( 0 )
1. JAKOBSEN Fabio (Quick-Step Alpha Vinyl Team) ( 0 )
1. MØRKØV Michael (Quick-Step Alpha Vinyl Team) ( 0 )
1. MAS Enric (Movistar Team) ( 0 )
1. ARANBURU Alex (Movistar Team) ( 0 )
1. ERVITI Imanol (Movistar Team) ( 0 )
1. GARCÍA CORTINA Iván (Movistar Team) ( 0 )
1. IZAGIRRE Gorka (Movistar Team) ( 0 )
1. JORGENSON Matteo (Movistar Team) ( 0 )
1. MÜHLBERGER Gregor (Movistar Team) ( 0 )
1. OLIVEIRA Nelson (Movistar Team) ( 0 )
1. MARTIN Guillaume (Cofidis) ( 0 )
1. COQUARD Bryan (Cofidis) ( 0 )
1. GESCHKE Simon (Cofidis) ( 0 )
1. IZAGIRRE Ion (Cofidis) ( 0 )
1. LAFAY Victor (Cofidis) ( 0 )
1. PEREZ Anthony (Cofidis) ( 0 )
1. THOMAS Benjamin (Cofidis) ( 0 )
1. WALSCHEID Max (Cofidis) ( 0 )
1. CARUSO Damiano (Bahrain - Victorious) ( 0 )
1. GRADEK Kamil (Bahrain - Victorious) ( 0 )
1. HAIG Jack (Bahrain - Victorious) ( 0 )
1. MOHORIC Matej (Bahrain - Victorious) ( 0 )
1. SÁNCHEZ Luis León (Bahrain - Victorious) ( 0 )
1. TEUNS Dylan (Bahrain - Victorious) ( 0 )
1. TRATNIK Jan (Bahrain - Victorious) ( 0 )
1. WRIGHT Fred (Bahrain - Victorious) ( 0 )
1. GAUDU David (Groupama - FDJ) ( 0 )
1. DUCHESNE Antoine (Groupama - FDJ) ( 0 )
1. GENIETS Kevin (Groupama - FDJ) ( 0 )
1. KÜNG Stefan (Groupama - FDJ) ( 0 )
1. LE GAC Olivier (Groupama - FDJ) ( 0 )
1. MADOUAS Valentin (Groupama - FDJ) ( 0 )
1. PINOT Thibaut (Groupama - FDJ) ( 0 )
1. STORER Michael (Groupama - FDJ) ( 0 )
1. VAN DER POEL Mathieu (Alpecin-Deceuninck) ( 0 )
1. DILLIER Silvan (Alpecin-Deceuninck) ( 0 )
1. GOGL Michael (Alpecin-Deceuninck) ( 0 )
1. MEURISSE Xandro (Alpecin-Deceuninck) ( 0 )
1. PHILIPSEN Jasper (Alpecin-Deceuninck) ( 0 )
1. PLANCKAERT Edward (Alpecin-Deceuninck) ( 0 )
1. SBARAGLI Kristian (Alpecin-Deceuninck) ( 0 )
1. VAN KEIRSBULCK Guillaume (Alpecin-Deceuninck) ( 0 )
1. BARDET Romain (Team DSM) ( 0 )
1. DAINESE Alberto (Team DSM) ( 0 )
1. DEGENKOLB John (Team DSM) ( 0 )
1. EEKHOFF Nils (Team DSM) ( 0 )
1. HAMILTON Chris (Team DSM) ( 0 )
1. LEKNESSUND Andreas (Team DSM) ( 0 )
1. TUSVELD Martijn (Team DSM) ( 0 )
1. VERMAERKE Kevin (Team DSM) ( 0 )
1. KRISTOFF Alexander (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux) ( 0 )
1. GOOSSENS Kobe (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux) ( 0 )
1. HERMANS Quinten (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux) ( 0 )
1. MEINTJES Louis (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux) ( 0 )
1. PASQUALON Andrea (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux) ( 0 )
1. PETIT Adrien (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux) ( 0 )
1. VAN DER HOORN Taco (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux) ( 0 )
1. ZIMMERMANN Georg (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux) ( 0 )
1. LUTSENKO Alexey (Astana Qazaqstan Team) ( 0 )
1. BATTISTELLA Samuele (Astana Qazaqstan Team) ( 0 )
1. FEDOROV Yevgeniy (Astana Qazaqstan Team) ( 0 )
1. DOMBROWSKI Joe (Astana Qazaqstan Team) ( 0 )
1. GRUZDEV Dmitriy (Astana Qazaqstan Team) ( 0 )
1. MOSCON Gianni (Astana Qazaqstan Team) ( 0 )
1. RIABUSHENKO Alexandr (Astana Qazaqstan Team) ( 0 )
1. VELASCO Simone (Astana Qazaqstan Team) ( 0 )
1. URÁN Rigoberto (EF Education-EasyPost) ( 0 )
1. GUERREIRO Ruben (EF Education-EasyPost) ( 0 )
1. BETTIOL Alberto (EF Education-EasyPost) ( 0 )
1. BISSEGGER Stefan (EF Education-EasyPost) ( 0 )
1. CORT Magnus (EF Education-EasyPost) ( 0 )
1. POWLESS Neilson (EF Education-EasyPost) ( 0 )
1. RUTSCH Jonas (EF Education-EasyPost) ( 0 )
1. QUINTANA Nairo (Team Arkéa Samsic) ( 0 )
1. BARGUIL Warren (Team Arkéa Samsic) ( 0 )
1. BOUET Maxime (Team Arkéa Samsic) ( 0 )
1. CAPIOT Amaury (Team Arkéa Samsic) ( 0 )
1. HOFSTETTER Hugo (Team Arkéa Samsic) ( 0 )
1. LOUVEL Matis (Team Arkéa Samsic) ( 0 )
1. OWSIAN Lukasz (Team Arkéa Samsic) ( 0 )
1. SWIFT Connor (Team Arkéa Samsic) ( 0 )
1. EWAN Caleb (Lotto Soudal) ( 0 )
1. FRISON Frederik (Lotto Soudal) ( 0 )
1. GILBERT Philippe (Lotto Soudal) ( 0 )
1. JANSE VAN RENSBURG (Lotto Soudal) ( 0 )
1. Reinardt (Lotto Soudal) ( 0 )
1. KRON Andreas (Lotto Soudal) ( 0 )
1. VAN MOER Brent (Lotto Soudal) ( 0 )
1. VERMEERSCH Florian (Lotto Soudal) ( 0 )
1. WELLENS Tim (Lotto Soudal) ( 0 )
1. PEDERSEN Mads (Trek - Segafredo) ( 0 )
1. CICCONE Giulio (Trek - Segafredo) ( 0 )
1. ELISSONDE Kenny (Trek - Segafredo) ( 0 )
1. GALLOPIN Tony (Trek - Segafredo) ( 0 )
1. KIRSCH Alex (Trek - Segafredo) ( 0 )
1. MOLLEMA Bauke (Trek - Segafredo) ( 0 )
1. SKUJINŠ Toms (Trek - Segafredo) ( 0 )
1. STUYVEN Jasper (Trek - Segafredo) ( 0 )
1. SAGAN Peter (TotalEnergies) ( 0 )
1. BODNAR Maciej (TotalEnergies) ( 0 )
1. BURGAUDEAU Mathieu (TotalEnergies) ( 0 )
1. LATOUR Pierre (TotalEnergies) ( 0 )
1. OSS Daniel (TotalEnergies) ( 0 )
1. RODRÍGUEZ Cristián (TotalEnergies) ( 0 )
1. TURGIS Anthony (TotalEnergies) ( 0 )
1. VUILLERMOZ Alexis (TotalEnergies) ( 0 )
1. FUGLSANG Jakob (Israel - Premier Tech) ( 0 )
1. CLARKE Simon (Israel - Premier Tech) ( 0 )
1. FROOME Chris (Israel - Premier Tech) ( 0 )
1. GOLDSTEIN Omer (Israel - Premier Tech) ( 0 )
1. HOULE Hugo (Israel - Premier Tech) ( 0 )
1. IMPEY Daryl (Israel - Premier Tech) ( 0 )
1. NEILANDS Krists (Israel - Premier Tech) ( 0 )
1. WOODS Michael (Israel - Premier Tech) ( 0 )
1. MATTHEWS Michael (Team BikeExchange - Jayco) ( 0 )
1. BAUER Jack (Team BikeExchange - Jayco) ( 0 )
1. DURBRIDGE Luke (Team BikeExchange - Jayco) ( 0 )
1. GROENEWEGEN Dylan (Team BikeExchange - Jayco) ( 0 )
1. JANSEN Amund Grøndahl (Team BikeExchange - Jayco) ( 0 )
1. JUUL-JENSEN Christopher (Team BikeExchange - Jayco) ( 0 )
1. MEZGEC Luka (Team BikeExchange - Jayco) ( 0 )
1. SCHULTZ Nick (Team BikeExchange - Jayco) ( 0 )
1. BONNAMOUR Franck (B&B Hotels - KTM) ( 0 )
1. BARTHE Cyril (B&B Hotels - KTM) ( 0 )
1. GOUGEARD Alexis (B&B Hotels - KTM) ( 0 )
1. KORETZKY Victor (B&B Hotels - KTM) ( 0 )
1. LEMOINE Cyril (B&B Hotels - KTM) ( 0 )
1. MOZZATO Luca (B&B Hotels - KTM) ( 0 )
1. ROLLAND Pierre (B&B Hotels - KTM) ( 0 )
1. SCHÖNBERGER Sebastian (B&B Hotels - KTM) ( 0 )